Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Manipulacje badaniami

 

Często niestety zdarza się, że kierownik działu badań pojmuje swoje zadanie jako manipulowanie badaniami i ich wynikami, tak by potwierdzały założenia i przekonania kierownictwa firmy dotyczące danego problemu marketingowego. Bardzo istotną cechą pracownika pełniącego omawianą funkcję jest umiejętność komunikatywnego, a jednocześnie syntetycznego przekazywania, referowania wyników i wniosków z badania menedżerom firmy. W praktyce firm zachodnich zdarzało się, że nowo zorganizowanemu działowi badań marketingowych przekazywano obowiązek rejestrowania rutynowych danych o bieżącej działalności firmy, np. sprzedaży, zapasach. Nie zdawało to egzaminu, z jednej strony bowiem utrudniało działalność działów i służb, którym dane takie potrzebne są na co dzień, z drugiej zaś strony odciągało dział od działalności, którą powinien się on zajmować przede wszystkim, a więc właśnie od prowadzenia badań i analiz marketingowych. Doświadczenie wykazało, że najlepsze wyniki daje rozwiązanie organizacyjne polegające na pozostawieniu funkcji gromadzenia danych o bieżącej działalności firmy w działach, które dotąd się tym zajmowały, jednakże z jednoczesną komputeryzacją systemu informacji firmy. Ułatwia to znacznie sprawny przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, ułatwia też wzajemny dostęp do danych poszczególnym działom i stanowiskom. W tym systemie komórka badań marketingowych nie gromadzi rutynowych danych, lecz - - w miarę potrzeby - - uzyskuje je z odpowiednich działów przedsiębiorstwa. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.