Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Minister Finansów znowu sięgnie do naszych kieszeni

 

Ziejąca coraz bardziej dziura budżetowa zmusza rząd do szukania źródeł dodatkowych dochodów. Chcąc ratować stan państwowych finansów rząd pracuje m.in. nad projektem podniesienia stawki VAT. Stawka podstawowa miałaby wzrosnąć z obecnych 22 do 23%. Wzrosnąć miałby również VAT na artykuły żywnościowe. Niemal przesądzone jest również ograniczenie możliwości otrzymania tzw. becikowego tylko dla osób najbiedniejszych, a także dalsze ograniczenia w możliwości korzystania z ulgi podatkowej na dzieci. Na tych zmianach najpewniej się nie skończy. Niemal przesądzone jest również podniesienie akcyzy na papierosy, alkohol oraz paliwa. Wzrost ceny tych ostatnich spowoduje niemal na pewno wzrost ceny wielu innych produktów jako, że wzrosną ceny ich transportu. Szykuje się więc nam fala podwyżek na wiele artykułów, której to podwyżki nie zrekompensuje wzrost płac. Finanse państwa są obecnie w opłakanym stanie, a coraz większa dziura budżetowa stwarza pod znakiem zapytania polskie aspiracje co do wprowadzenia Euro w Polsce w roku 2012. Optymistyczne założenia wskazują, iż do strefy Euro Polska przystąpi kilka lat później, o ile kiedykolwiek. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.