Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Opieka za mieszkanie

 

Niedawno zawitała do Polski nowa usługa finansowa polegająca na możliwości otrzymywania dożywotniej zapomogi od instytucji finansowej w zamian za przekazanie prawa do mieszkania po śmierci właściciela. Póki co usługa spotkała się z umiarkowanym odzewem. Powodów tego stanu rzeczy należy upatrywać w wielu czynnikach. Jednym z nich jest to, że wiele osób ma bliską rodzinę i to im woli przekazać mieszkanie po swojej śmierci. Dla wielu osób zniechęcająca jest też wysokość oferowanej stawki. Bardziej opłacalne często okazuje się wynajęcie komuś mieszkania lub jego części niż decydowanie się na zastrzyk finansowy od instytucji finansowej. Ciągle też bardzo istotne jest przeświadczenie o tym, że ten kto ma własne mieszkanie lub dom jest kimś i wyzbywanie się tego, nawet po śmierci, jest wysoce nierozsądnym posunięciem. Tym niemniej są tacy, którzy decyduję się na taką „zamianę”. Poza spełnianiem kryterium wieku, są to zazwyczaj osoby samotne i otrzymujące niską emeryturę. Tym niemniej ciągle takich osób jest stosunkowo niewiele. Być może sytuację na tym specyficznym rynku poprawiłoby podniesienie możliwej do otrzymania kwoty, jednak póki co nic nie wskazuje na to aby miały tu nastąpić jakieś znaczące zmiany. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.