Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Organizacja badań w firmie

 

Popularne w krajach zachodnich analizy rynkowego sukcesu czy niepowodzenia firm wykazują zgodnie, że jednym z najważniejszych czynników i warunków długookresowego, pomyślnego rozwoju i mocnej pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa jest wysoka ranga badań marketingowych wśród ogółu funkcji i działań firmy. Doświadczenia firm zachodnich wykazują, że nie ma jednej uniwersalnej i optymalnej zasady, według której organizuje się w nich badania marketingowe i dzieli obowiązki w tym zakresie między różne działy przedsiębiorstwa. Zależy to od potrzeb oraz sposobu organizacji marketingu i innych funkcji wewnątrz konkretnej firmy. Część zachodnich firm polega przede wszystkim na własnych badaniach marketingowych, część zaś zleca większość badań wyspecjalizowanym, zewnętrznym agencjom czy niezależnym konsultantom. Niektóre firmy centralizują funkcję badań marketingowych w jednym dziale, w innych zaś funkcja ta jest w znacznym stopniu zdecentralizowana i realizują ją wszystkie działy przedsiębiorstwa, np. dział finansowo-księgowy analizuje koszty sprzedaży i dystrybucji, badania związane z działalnością reklamową przedsiębiorstwa prowadzi dział reklamy, a prognozowaniem zajmuje się biuro dyrektora naczelnego. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.