Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Oznaczenie marką

 

Oznaczanie produktów marką producenta lub dystrybutora daje istotne korzyści dla konsumenta. Marka jest dla konsumentów ważną informacją o jakości towaru, ułatwia wiec zakupy. Marki chronią interes konsumenta. Kupując produkty określonych, znanych sobie, marek może on z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, jaka jest jakość produktu i to niezależnie od tego, gdzie się z nim zetknie. Telewizor „Sony" ma taką samą jakość w sklepie specjalistycznym i w domu towarowym, w Polsce i we Francji. Pozbawiony informacji, jaką są marki towarów, nabywca byłby zagubiony na współczesnym rynku. Marka ma szczególne znaczenie w ocenie i zakupie nowości. Wiedza i doświadczenie nabywcy związane z daną marką pomagają mu wstępnie ocenić oznaczony tą marką nowy produkt. Odbiorcy postrzegają markę jako ważny element produktu, dlatego wyrobienie produktowi dobrej marki zwiększa jego wartość. Większość konsumentów potraktuje butelkę „Johnnie Walker -- Black Label" jako wysokiej jakości, dobrej marki whisky. Ten sam alkohol sprzedawany w anonimowej, niemarkowej butelce, byłby uznany za produkt mniej wartościowy. Oznaczenie produktów markami daje również korzyści producentom i dystrybutorom, które to korzyści teraz pokrótce przedstawimy. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.