Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Podwyżki cen papierosów- co na to Polacy?

 

Ministerstwo Finansów zapowiada że od Nowego Roku wzrosną ceny papierosów oraz innych artykułów tytoniowych. Każdy palacz powinien dobrze się zastanowić czy nie rozstać się tą wątpliwą przyjemnością zanim całkiem opróżni nam portfel. Już w ubiegłym roku wielu palaczy zaczęło szukać alternatywnych sposobów zaspakajania głodu nikotynowego. Wielu ludzi przerzuciło się na własnoręczne robienie papierosów, w sklepach coraz częściej obok witryn z papierosami pojawiają się wielkie paczki z tytoniem i gilzami które w przeliczeniu na jedną paczkę standardowych papierosów wychodzą wiele taniej. Części ludzi przerzuciła się na e-papierosy które również są tańsze i podobno mniej szkodliwe. Niestety wraz z podwyżkami cen papierosów rośnie ilość przemytników którzy oferują tańsze zagraniczne papierosy bez akcyzy które często są przewożone w nieznanych nam warunkach oraz ogólnie są niewiadomego pochodzenia, niestety wielu ludzi nie zastanawia się nad tym i kupuje a powinniśmy wiedzieć że przemyt jest nielegalny. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.