Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Pośrednicy

 

Większość producentów wytwarza wąski asortyment wyrobów w skali masowej, tymczasem konsumenci oczekują szerokiego asortymentu podaży. Rolą pośredników jest właśnie przekształcanie asortymentu wytwarzanego przez producentów w asortyment pożądany przez konsumentów. Pośrednik kupuje duże ilości produktów wielu wytwórców, rozdziela je na mniejsze partie i tworzy szeroki asortyment, jakiego oczekują konsumenci. Pośrednik odgrywa wiec wielką rolę w harmonizowaniu popytu i podaży. Pośrednicy, w porównaniu z wielu producentami, mogą również zapewnić ostatecznemu odbiorcy szybszą i pełniejszą usługę przedsprzedażną i posprzedażną w skali lokalnej. Główną niedogodnością dla producenta, wynikającą z wykorzystania pośredników, jest całkowita lub częściowa utrata bezpośredniej kontroli nad wyborem ostatecznych nabywców, intensywnością promocji produktu, kształtowaniem cen, organizacją dostaw, sposobem świadczenia usług związanych z produktem przez kolejnych pośredników. Dlatego, w zależności od rodzaju produktu i konkretnej sytuacji poszczególnych producentów, zachowują oni w mniejszym czy większym stopniu kontrolę nad dystrybucją swoich wyrobów. Wielu producentów stosuje dualny system dystrybucji, polegający na tym, że część produkcji sprzedają oni w trybie marketingu bezpośredniego, pozostałość zaś — przez pośredników. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.