Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Pożyczki dla zrzeszonych

 

Grupa udzielać może zrzeszonym detalistom pożyczek na modernizację i zmianę wystroju ich sklepów. Zrzeszenia nakładają też często na swoich członków obowiązek przestrzegania pewnych minimalnych standardów jakości usług handlowych, np. minimalnego poziomu i asortymentu zapasów towarów. Zwiększa to ich atrakcyjność w opinii nabywców, wzmacnia więc też ich pozycję konkurencyjną. Ceną, jaką płacić muszą detaliści za wymienione korzyści, jest utrata części niezależności, ponieważ wiele decyzji dotyczących polityki rynkowej zrzeszenia, a więc ich poszczególnych sklepów, podejmuje komitet zarządzający zrzeszeniem, wybierany przez jego członków-detalistów. Pojedynczy detalista niewiele może mieć do powiedzenia w sprawach lokalnej reklamy, aranżacji okien wystawowych, a nawet asortymentu towarów, jaki oferuje jego sklep. Choć organizacyjna forma dobrowolnych łańcuchów występuje głównie w handlu towarami częstego zakupu, to jest też coraz częściej stosowana w innych branżach, np. fotograficznej, jako obrona przed konkurencją ze strony przedsiębiorstw wielo-sklepowych i dużych placówek handlowych. Funkcjonują również łańcuchy (spółdzielnie) detalistów, którzy organizują podporządkowany sobie hurt. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.