Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Praca tymczasowa-szansa czy wyzysk?

 

Obecnie przeglądając różne ogłoszenia o pracę często pojawiają się ogłoszenia wystawione przez agencje pracy tymczasowej. Są to firmy które pomagają pracodawcy w szybkim pozyskaniu tymczasowego pracownika np. w sytuacji kiedy firma potrzebuje dodatkowych rąk do pracy czy też w przypadku prac sezonowych takich jak zbiór truskawek. Jednak czy możemy mówić o pracy tymczasowej w sytuacji kiedy prężnie działająca firma od roku zatrudnia „tymczasowego pracownika” co miesiąc a nawet co dziesięć dni przedłużając mu umowę? Człowiek który zgadza się na takie warunki pracy każdego miesiąca zastanawia się czy firma przedłuży z nim umowę, o kredycie nawet bardzo niskim może zapomnieć. W przypadku kiedy w firmie pojawiają się przestoje bardzo łatwo można pozbyć się dodatkowych pracowników a kiedy zleceń przybędzie ponownie można kogoś zatrudnić. Agencja pracy tymczasowej jest to idealne rozwiązanie dla firm w dobie kryzysu, dzięki takim rozwiązaniom można wiele zaoszczędzić, lecz czy jest to dobre dla pracownika który „skacze” od firmy do firmy z nadzieją uzyskania standardowej umowy o pracę? Być może jest to dobre rozwiązanie dla osób które potrzebują pracy tu i teraz. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.