Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Zmiany w „prądzie” podreperują stan finansów

 

Od dłuższego już czasu istnieje możliwość zmiany dostawcy prądu. Każde gospodarstwo może już wybrać dowolnego dostawcę energii elektrycznej spośród wszystkich firm działających na polskim rynku. Zmiana dostawcy z droższego na tańszego może przynieść co najmniej kilkadziesiąt złotych oszczędności rocznie. Niestety ciągle niewiele osób wie o takiej możliwości, a nawet wśród osób, które wiedzą o takiej możliwości zainteresowanie zmianą dostawcy jest stosunkowo niewielkie. Brak zainteresowania tą możliwością ze strony społeczeństwa zachęcił rząd do uruchomienia akcji informacyjnej na szeroką skalę. W prasie, radiu i telewizji będą ukazywać się ogłoszenia mające na celu zachęcenie ludzi do poszukiwania tańszych dostawców prądu. Więcej zmian dostawców to jednocześnie większa konkurencja na rynku gdyż firmy jeszcze bardziej będą chciały zatrzymać dotychczasowych klientów oferując niższe ceny, a to powinno pozytywnie przełożyć się na stan finansów domowych. Konkurencja w prądzie to coś, na co rynek czekał bardzo długo. Niestety początki nie są zbyt satysfakcjonujące. Powodem może być konserwatyzm społeczeństwa i niechęć do zmian. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.