Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Produkcja a sprzedaż

 

Doświadczenie — również polskie — wykazuje, iż często łatwiej jest towar wyprodukować niż sprzedać. Dlatego ważnym problemem marketingu jest wybór przez producenta kanałów dystrybucji jego wyrobu oraz stosowanie odpowiednich bodźców pobudzających pośredników handlowych do jego aktywnej sprzedaży. Producent określa z reguły długość kanału (kanałów) dystrybucji swojego towaru, a więc liczbę kolejnych pośredników (szczebli), którzy w jakiś sposób przyczyniają się do przenoszenia produktu i tytułu własności bliżej ostatecznego nabywcy. Poza kanałem bezpośrednim są kanały dystrybucji z jednym pośrednikiem, którym na rynku dóbr konsumpcyjnych jest najczęściej detalista. Zwłaszcza więksi detaliści - przedsiębiorstwa wielosklepowe, supermarkety -- zaopatrują się w znaczną część towarów bezpośrednio u producentów. Dłuższy, typowy kanał dystrybucji na rynku konsumpcyjnym to: producent - hurtownik — detalista — konsument. Stosowane są, choć rzadko, kanały złożone z większej liczby ogniw. Nie ma jednej, gotowej recepty na wybór rodzaju i określanie długości kanału dystrybucji. Ogólnie można powiedzieć, że im większa jest liczba szczebli pośrednich, tym większa jest złożoność dystrybucji i tym mniejszy wpływ ma na nią producent. W podejmowaniu decyzji dotyczących kanałów dystrybucji planista marketingowy uwzględniać musi liczne kryteria wyboru. Omówimy teraz najważniejsze kryteria wyboru kanałów dystrybucji. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.