Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

„Przeciąganie” towaru

 

Wśród wielu rodzajów polityki sprzedażowej w marketingu wyróżnia się „przepychanie" i „przeciąganie" towaru przez kanały dystrybucji. „Przepychanie" towaru polega na stosowaniu przez dostawcę, najczęściej producenta, wobec pośredników handlowych -- hurtowników i detalistów różnych bodźców finansowych, środków promocji w punktach sprzedaży detalicznej (merchandising) itp., które mają ich zachęcać do wprowadzania danego towaru do obrotu i aktywizacji jego sprzedaży. „Przeciąganie" towaru polega na oddziaływaniu producenta na ostatecznych nabywców, najczęściej konsumentów (za pomocą reklamy, środków merchandisingowych, sprzedaży premiowanej, degustacji, kuponów, rabatów itp.), w celu zwiększenia popytu, a więc i zamówień handlu na produkt, i — ostatecznie — przyspieszenia jego przepływu przez kanały dystrybucji. Ważną siłą „przeciągającą" produkt może być kredyt udzielany nabywcom przy zakupie towarów. Producent może też kredytować pośredników, a kredyt służy w tym wypadku „przepychaniu" produktu. Jak w każdej sytuacji, w której możliwe jest zastosowanie różnych narzędzi promocji sprzedaży, należy przeprowadzić próbę oszacowania efektywności nakładów na finansowanie tego kredytu oraz efektywności przeznaczenia tych samych środków na przykład na intensyfikację reklamy danego produktu lub jego udoskonalenie. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.