Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Przedsiębiorstwa wielosklepowe

 

W krajach rozwiniętych coraz większe znaczenie na rynku zyskują przedsiębiorstwa wielosklepowe (np. w Wlk. Brytanii są to firmy posiadające co najmniej 10 sklepów). Często tworzą one łańcuchy dużych jednostek handlowych, np. Billa, sprzedających towary pod własną marką handlową, np. St. Michael w wypadku brytyjskiej firmy Marks and Spencer. Są przedsiębiorstwa wielosklepowe o zróżnicowanym asortymencie towarów, głównie częstego zakupu, a ponadto — jak w wypadku brytyjskiej firmy Tesco — oferujące odzież, artykuły metalowe, elektryczne i inne. Są też takie, które na przykład specjalizują się w sprzedaży sprzętu motoryzacyjnego, sportowego i kempingowego, książek, materiałów piśmiennych. Przedsiębiorstwa wielosklepowe to organizacje wysoce scentralizowane. Kierownicy poszczególnych sklepów są odpowiedzialni za ich funkcjonowanie, nie negocjują jednak z producentami i hurtownikami, nie decydują też o organizacji i urządzeniu wnętrza sklepu. O tym wszystkim, jak i o ogólnej polityce przedsiębiorstwa, decydują specjaliści zatrudnieni w centrali firmy. Istotna redukcja kosztów dzięki centralizacji decyzji i poszczególnych funkcji handlowych, a przede wszystkim rabaty uzyskiwane dzięki masowym zakupom, pozwala przedsiębiorstwom wielosklepowym skutecznie konkurować z niezależnymi detalistami. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.