Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Przetwarzanie danych

 

Od połowy lat sześćdziesiątych do końca lat siedemdziesiątych system scentralizowanego przetwarzania danych zaczął dostarczać informacji na potrzeby zarządzania bieżącą działalnością produkcyjną i marketingową firmy. Jest oczywiste, jaką na przykład wartość miały dla menedżerów tygodniowe raporty o sprzedaży towarów przez przedsiębiorstwo handlowe w podziale asortymentowym i według poszczególnych punktów sprzedaży. Komputeryzacji poddawano zwłaszcza te czynności i zadania marketingowe, które są usystematyzowane, powtarzalne, np. spisy towarów. Użyteczne dla menedżerów stały się wykonywane techniką komputerową regularne raporty dotyczące wielkości i struktury sprzedaży towarów według jednostek handlowych firmy, a nawet pojedynczych sprzedawców, zestawienia danych o sprzedaży przez firmę, zapasach i aktywności konkurentów na poszczególnych rynkach regionalnych itp. Następnym etapem była decentralizacja systemu informacji w firmie wraz z zastosowaniem komputerów osobistych (PC). Badanie wykazało, że w firmach amerykańskich połowa menedżerów wykorzystuje osobiście i bezpośrednio komputery w swojej pracy. Jednak nawet w tak skomputeryzowanym kraju, jak Stany Zjednoczone, wśród kadry kierowniczej przedsiębiorstw dość powszechne są opory i obawy wobec techniki komputerowej. Niekiedy sądzi się, że badania marketingowe prowadzić powinny firmy duże, dysponujące znacznymi funduszami na tę działalność i podejmujące brzemienne w skutki decyzje inwestycyjne dotyczące ekspansji na nowych rynkach. Rzeczywiście, wielkie firmy, zwłaszcza międzynarodowe, są najbardziej zaangażowane w badania marketingowe. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.