Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Rezygnacja z marketingu bezpośredniego

 

Duża część producentów, nawet największych, nie może sobie pozwolić bądź rezygnuje z prowadzenia marketingu bezpośredniego. Na przykład General Motors sprzedaje swoje samochody za pośrednictwem tysięcy niezależnych dealerów na zasadzie franchisingu. Działając na rzecz wielu sprzedawców i nabywców, pośrednicy są w stanie realizować funkcje dystrybucyjne bardziej efektywnie. Oznacza to, że pobierana przez nich marża jest mniejsza niż koszty, jakie producent musiałby ponosić, gdyby realizował te funkcje samodzielnie. Producenci środków produkcji, choć rzadziej niż producenci towarów konsumpcyjnych, również korzystają z usług pośredników. Wykorzystanie pośredników daje producentowi istotne korzyści, które teraz przedstawimy. Wykorzystanie pośredników pozwala uniknąć kosztów prowadzenia własnej sieci dystrybucji lub przynajmniej znacznie ograniczyć te koszty, jeżeli producent decyduje się na jakiś zakres marketingu bezpośredniego. Bezpośredni marketing własnego produktu wymagałby w większości wypadków, by producent, w celu uzyskania opłacalności działalności dystrybucyjnej, stał się również pośrednikiem dla innych producentów. Jeśli nawet producenci dysponują środkami wystarczającymi do zorganizowania własnej sieci dystrybucji, to na ogół mogą uzyskać wyższą stopę zwrotu kapitału z inwestycji w podstawową działalność produkcyjną. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.