Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Rodzaje ankiet

 

Ankieta pocztowa polega na tym, że respondenci otrzymują kwestionariusze pocztą i wypełnione odsyłają organizatorowi badania. Uzyskać tu można znaczną ilość informacji przy niskim koszcie na jednego respondenta. Ponadto respondenci udzielają bardziej szczerych odpowiedzi na osobiste i drażliwe tematy niż w badaniach telefonicznych i z ankieterami. Z drugiej strony jednak brak ankietera powoduje, że więcej kwestionariuszy jest wypełnionych nieprawidłowo. Wadą badań pocztowych jest również niski na ogół wskaźnik odpowiedzi, co powoduje, że tylko w dużym przybliżeniu przewidzieć można ostateczną wielkość i strukturę próbnej zbiorowości respondentów. Organizator ankiety pocztowej dysponować musi najczęściej listą adresową respondentów o określonych cechach, istotnych z punktu widzenia danego badania, np. właścicieli samochodów czy ogródków. Listy takie sporządzają na zlecenie wyspecjalizowane agencje, można je również tworzyć organizując na przykład konkursy z nagrodami, w których biorą udział (i nadsyłają swoje adresy!) konsumenci zainteresowani danym rodzajem produktu. Ankieta telefoniczna jest tania i pozwala szybko uzyskać potrzebne informacje marketingowe, głównie od konsumentów. Jej wadą, zwłaszcza w warunkach polskich, jest to, że telefony znajdują się najczęściej w gospodarstwach domowych konsumentów o wyższym poziomie zamożności i wykształcenia. Dlatego też ta technika ankietowa nie zapewnia pełnej reprezentatywności badań. Z drugiej strony jednak w badaniu telefonicznym organizatorzy mają większy wpływ na strukturę próbnej zbiorowości respondentów, ponieważ ankieterzy mogą prosić o udzielenie wywiadu respondentów o określonych cechach, np. gospodynie domowe.  Laminowanie bindowanie grzbiety

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.