Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Strategie marki

 

Firmy zachodnie stosują w odniesieniu do swoich produktów różne strategie marki, które niżej przedstawimy. Strategię wielu marek stosuje na przykład firma Procter and Gamble. Strategia wielu marek polega na tym, że firma nadaje poszczególnym swoim produktom indywidualne nazwy - - marki. Większość konsumentów niewiele mogłaby prawdopodobnie powiedzieć o firmie Procter and Gamble, któż jednak nie zna takich markowych produktów, jak: „Old Spice", „Blend-a-med", „Yidal Sassoon", „Always", „Pampers", „Ariel", „Yizir", „Lenor". Zaletą strategii wielu marek jest to, że utrata dobrej reputacji przez jeden produkt firmy nie przenosi się na pozostałe. Jest to strategia kosztowna, wymaga bowiem dużych wydatków na reklamę i promocję każdej marki z osobna. Stosuje się ją najczęściej wtedy, gdy oczekiwana wielkość popytu i sprzedaży poszczególnych produktów markowych jest dostatecznie duża, by uzasadniała niezbędne koszty kreowania nowych marek. Strategia ta stosowana jest również wtedy, gdy produkt przeznaczony jest dla innych segmentów konsumentów niż pozostałe produkty firmy, wymaga więc również odmiennej nazwy, a wreszcie wtedy, gdy istnieje niebezpieczeństwo rynkowego niepowodzenia produktu, które mogłoby zaszkodzić reputacji innych produktów firmy. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.