Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Szybkie pożyczki

 

Wiele osób, zwłaszcza z trudną sytuacją finansową odchodzi z kwitkiem od okienek bankowych starając się o kredyt. Banki nie chcą udzielać kredytów osobom zatrudnionym tylko na podstawie umów cywilnoprawnych lub zarabiającym jedynie ustawowe minimum. Sytuację taką zwęszyły parabanki oferując szybkie pożyczki jedynie na dowód osobisty, bez poręczycieli i często bez żadnych zabezpieczeń. Wiele osób skusiła oczywiście taka oferta. Pułapka tkwi jednak w tym, że takie szybkie i zgrabne pożyczki są bardzo wysoko oprocentowane. Zazwyczaj udzielane są one co prawda na krótki okres czasu jednak oprocentowanie liczone w skali roku może spokojnie osiągnąć poziom kilkuset procent! Koszt takiej pożyczki jest więc wielokrotnie wyższy niż tradycyjnego kredytu bankowego. Tym niemniej zatrważająco dużo osób decyduje się na taką pożyczkę nie mając po prostu innej realnej możliwości na uzyskanie pieniędzy na sfinansowanie najpilniejszych, bieżących potrzeb. znamiennym jest także fakt, że najczęściej to pracownik para banku osobiście odbiera ratę w mieszkaniu pożyczkobiorcy co ma powodować, iż dłużnik będzie sumiennie spłacał pożyczkę. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.