Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Towary częstego zakupu

 

Towary częstego zakupu nabywane są systematycznie, rutynowo, ich zakupu nie poprzedzają dłuższe deliberacje i porównania między różnymi produktami, konsumenci chcą kupować te towary poświęcając jak najmniej czasu i wysiłku. Większość produktów żywnościowych, higienicznych, chemicznych, gospodarstwa domowego, papierosy, gazety, benzyna, usługi fryzjerskie to najbardziej typowe przykłady produktów częstego zakupu. Istotna jest bliska, „wygodna" lokalizacja punktów sprzedaży tych towarów. Badania wykazują, że konsument wybiera konkretną markę omawianych produktów najczęściej w chwili zakupu, dlatego bardzo ważną rolę odgrywają tu środki promocji i informacja w miejscu sprzedaży (merchandising). W miejscu sprzedaży, zwłaszcza w supermarketach, eksponuje się dziesiątki marek określonych produktów częstego zakupu, dlatego pierwszoplanowym celem producentów tych towarów musi być działanie (reklama, opakowanie, inne środki promocji) na rzecz identyfikacji ich marki przez nabywców wśród wielu innych podobnych produktów oraz przekonanie konsumentów o szczególnych walorach własnej marki. W grupie produktów częstego zakupu wyróżnia się towary kupowane impulsywnie, a więc pod wpływem nagłego, silnie odczuwanego zapotrzebowania, zrodzonego już w miejscu sprzedaży. Są to najczęściej słodycze, czasopisma, nowości. Produkty te eksponuje się na ogół w sklepach tuż przy kasie, by sprowokować nabywcę do ich impulsywnego zakupu. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.