Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Waga kryteriów

 

Waga różnych kryteriów segmentacji konsumentów różni się częściowo w różnych krajach i kulturach. Jeżeli na przykład na rynku polskim podział konsumentów według narodowości, rasy czy religii nie ma większego znaczenia, to jednak polscy eksporterzy wielu towarów do Stanów Zjednoczonych czy do krajów azjatyckich nie mogą nie brać pod uwagę tych zmiennych segmentacyjnych. Coraz ważniejszym kryterium segmentacji rynku w krajach zachodnich, ale i w Polsce, związanym z preferencjami konsumentów, jest znaczenie problemów ekologicznych w ich hierarchii wartości. W krajach tych ukształtował się segment „zielonych" konsumentów wysokim poziomie świadomości ekologicznej. Konsumenci ci preferują zdrową ekologicznie żywność, przedmioty z naturalnych materiałów, aktywny fizycznie wypoczynek. W odpowiedzi na popyt zgłaszany przez ten segment konsumentów o preferencjach proekologicznych rośnie i różnicuje się podaż odpowiednich dóbr i usług, powstała też sieć odpowiednich placówek handlowych, które oferują dobra odpowiadające kryterium zdrowego stylu życia. Innym przykładem potężnego segmentu rynku wyodrębnionego według kryterium preferencji są konsumenci wykonujący we własnym zakresie prace techniczne w gospodarstwie domowym (działalność typu „zrób to sam").  Forum o grach online good-games.pl Sprawdź!

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.