Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Wywiad marketingowy

 

Częścią systemu informacji firmy jest wywiad marketingowy. Dostarcza on bieżącej informacji o zmianach w otoczeniu firmy w dziedzinie technologii, sytuacji kontrahentów, ogólnej sytuacji gospodarczej, społecznej i politycznej. Najważniejszym jednak przedmiotem zainteresowania wywiadu marketingowego firmy jest jej pozycja wobec konkurencji. Niektóre firmy mają specjalne działy czy biura wywiadu marketingowego, których pracownicy śledzą publikacje i gromadzą informacje z innych źródeł oraz opracowują odpowiednie biuletyny i raporty dla menedżerów firmy. Gromadzenie informacji, która pozwala ocenić miejsce samej firmy i jej produktu na rynku w stosunku do konkurencji, nazwać można wywiadem pasywnym. Wywiad ofensywny ma na celu identyfikację szans rynkowych dla firmy. Wywiad amerykańskiej firmy A ustalił, że najgroźniejszy jej konkurent, z powodu recesji, odeslal na przymusowy urlop część pracowników działu badań i rozwoju o określonej specjalności. Wyciągnięto stąd wniosek, że konkurent nie będzie w stanie dokonać w krótkim czasie pewnego typu ulepszeń swojego produktu. Firma A zintensyfikowała prace nad tymi właśnie ulepszeniami i wkrótce wprowadziła na rynek doskonalszy produkt, na który jej konkurent nie miał szybkiej odpowiedzi. Firma A zwiększyła znacznie dzięki temu manewrowi swój udział w rynku. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.