Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Zbiorowości

 

Każdą zbiorowość nabywców podzielić można na segmenty, jednakże nie wszystkie sposoby czy kryteria segmentacji są jednakowo istotne i użyteczne dla firmy. Producent leku czy artykułu żywnościowego zyska niewiele przez segmentację rynku według płci, jeśli kobiety i mężczyźni reagują podobnie na te produkty i inne bodźce marketingowe, które im towarzyszą na rynku. Konsumenci należący do tego samego segmentu reagują podobnie na określony zespół bodźców marketingowych. Na przykład odrębny segment rynku samochodowego tworzą konsumenci, którzy wybierają największe, najbardziej komfortowe samochody, niezależnie od ich ceny. Zupełnie inny segment tego rynku tworzą konsumenci, którzy interesują się wyłącznie ceną i kosztami użytkowania samochodu, inny ci, dla których samochód jest symbolem statusu społecznego czy stylu życia. Odrębny segment tego rynku tworzą konsumenci, którzy cenią „osiągi" i sportowe zalety samochodu, a jeszcze innym segmentem są ci, dla których najważniejsza jest solidność wykonania i bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Byłoby niezwykle trudno zaprojektować i wyprodukować jeden model samochodu, który odpowiadałby wymaganiom wszystkich tych segmentów użytkowników. Najczęściej stosowane są „tradycyjne" kryteria segmentacji: demograficzne, ekonomiczne, geograficzne. Jest oczywiste, że dla producenta odżywek dziecięcych segmentem celowym są małe dzieci i ich rodzice, a dla producenta drogich samochodów konsumenci o wysokich dochodach. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.