Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Zmniejszenie ryzyka

 

Zmniejszenie ryzyka — nieodłącznego elementu działalności gospodarczej — jest główną korzyścią z badań marketingowych. Działalność marketingowa wymaga na przykład nakładów na projektowanie i wprowadzenie na rynek nowego produktu czy na reklamę, wymaga też określenia segmentów odbiorców produktu, ustalenia właściwych cen czy też wyboru najlepszych kanałów dystrybucji produktu. Trafność decyzji marketingowych zależy od ilości i jakości posiadanych informacji, nietrafne zaś decyzje — to strata dla firmy. Badania mają więc ograniczać ryzyko strat i maksymalizować efekty działalności marketingowej firmy. Ryzyko decyzji działań rynkowych zwiększa się natomiast wraz z zaostrzaniem się konkurencji i wzrostem bariery popytu, rośnie także wraz ze wzrostem skali działalności firmy, jeżeli przedmiotem marketingu są nowe produkty, jeżeli firma wchodzi na nowy rynek lub chce zdobyć nowy segment odbiorców. Jest charakterystyczne, że doświadczone w działalności marketingowej firmy zachodnie poprzedzają z reguły swoje wejście na rynek polski jego dobrym, wstępnym rozpoznaniem. Badania zmniejszają szansę popełnienia błędu marketingowego pod warunkiem, że nie popełni się błędu w samych badaniach. Firma Atari zdecydowała się wprowadzić na rynek amerykański nową grę komputerową, konieczne było więc oszacowanie wielkości potencjalnego popytu. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.