Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Znaczenie detalistów w marketingu

 

We współczesnym marketingu działa bardzo wielu pośredników handlowych, brak też często „czystości funkcjonalnej", np. producenci prowadzą działalność handlową, a organizacje handlowe — produkcyjną, wielu detalistów realizuje funkcje hurtu i na odwrót. Raz wybrany pośrednik musi być nieustannie motywowany do możliwie największej aktywności w sprzedaży naszego produktu. Większość producentów stosuje „metodę kija i marchewki", a więc bodźce pozytywne: wyższe marże, premie, zaopatrywanie pośrednika w materiały promocyjne itp., i negatywne: redukcję marży, zmniejszanie dostaw lub nawet zerwanie współpracy. Oczywiście producent powinien stosować wobec pośredników różne bodźce marketingowe w celu zachęcania ich do sprzedaży swojego produktu: rabaty, natychmiastowe dostawy, wyłączność sprzedaży, możliwość zwrotu niepełno-wartościowych i niesprzedanych towarów, kredyt, usługi posprzedażne, pomoc w promocji produktu i inne. Jednakże bardziej nowocześni producenci działają nie doraźnie, lecz budują pionowy system marketingu, który polega na ścisłej współpracy z pośrednikami w ustalaniu celów sprzedaży, poziomu zapasów w handlu, strategii promocji w miejscu sprzedaży, szkoleniu sprzedawców, opracowywaniu wspólnych planów i działań reklamowych i promocyjnych. Ostatecznym celem takiego współdziałania jest wyrobienie u pośrednika przekonania, że w jego interesie jest włączenie się do pionowego systemu marketingowego tworzonego przez producenta.  szybka prywatne pożyczki pod zastaw na www.pozyczka-prywatna.pl

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.