Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Znajomość marki

 

Zdarza się często, że firma handlowa, np. Sears, Woolworth czy Billa, jest konsumentowi znana dużo lepiej i daje mu większą gwarancję jakości niż większość marek produktów, które sprzedawca ten oferuje (stąd często stosowana jest sprzedaż towarów pod marką dystrybutora). Jak więc widzimy, w wielu wypadkach to nie producent wybiera pośrednika, lecz renomowany pośrednik-hurtownik czy detalista dobiera sobie producentów-dostawców. Jeśli hurtownik ma na składzie kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów i ich odmian, to ostatnią rzeczą, jakiej pragnie, jest rozszerzanie tego asortymentu o jeszcze jeden produkt wytwórcy, o którym rynek nawet nie słyszał. Dlatego tak ważne jest właściwe zaplanowanie przez producenta bodźców marketingowych, jakie zamierza on stosować wobec pośredników w celu „przepchnięcia" produktu przez kanały dystrybucji. Ostatnim z przedstawionych tu kryteriów doboru kanału dystrybucji, choć równie ważnym, są strategie dystrybucji stosowane przez konkurentów. Większość konkurujących producentów danego wyrobu wykorzystuje te same kanały dystrybucji i pośredników. Stwarza to jednak możliwość uzyskania przewagi nad konkurentami dzięki wykorzystaniu nowych, niekonwencjonalnych kanałów dystrybucji. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.