Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Źródło informacji

 

Źródłem informacji dla wywiadu marketingowego są przede wszystkim pracownicy samej firmy: kadra kierownicza, personel techniczny i badawczy, służby handlowe. Każdy niemal pracownik może gromadzić dla swojej firmy informacje o istotnych dla niej zmianach w otoczeniu marketingowym. Dużą wiedzą o konkurencji mogą dysponować zwłaszcza służby sprzedaży, które kontaktując się z odbiorcami mają możliwości poznać ich opinie o produktach, usługach, strategii działania, atutach i słabościach konkurentów. Ważnym źródłem informacji są obecni i byli pracownicy konkurentów. Oprócz zwykłego „kuszenia" wyższymi zarobkami stosuje się sposoby bardziej wyrafinowane, zatrudniając na przykład absolwentów wyższych uczelni, którzy odbywali praktyki studenckie u konkurentów. Cenne informacje uzyskać można od pracowników konkurencyjnych firm w czasie targów i wystaw handlowych, zadając im pozornie niewinne pytania dotyczące eksponowanych produktów, technologii, planów na przyszłość. W ferworze takiej rozmowy przedstawiciele konkurenta są skłonni chwalić się osiągnięciami i planami swojej firmy. Niekiedy ogłasza się nabór na określone stanowiska, bez zamiaru zatrudnienia kogokolwiek, a jedynie po to, by zwabić pracowników konkurencyjnych firm i w czasie wywiadu dowiedzieć się możliwie najwięcej o konkurentach. Doświadczenie wykazuje, że na rozmowy takie zgłaszają się często pracownicy, którzy - we własnej ocenie - - są w swoich firmach niedoceniani. Osoby takie odczuwają szczególną potrzebę wywarcia pozytywnego wrażenia, nawet za cenę zdradzenia tajemnic swego obecnego pracodawcy. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.