Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Zrzeszenia

 

Dobrowolne zrzeszenia (łańcuchy) detalistów organizowane są najczęściej w handlu towarami częstego zakupu, głównie żywnościowymi, jako przeciwwaga dla dominujących coraz bardziej w tej dziedzinie supermarketów. Łańcuchy organizowane są z reguły przez hurtowników, którzy oferują znak firmy (logo) zrzeszenia i jego reklamę, udzielają zrzeszonym detalistom porad w zakresie ustalania cen, księgowości, kształtowania zapasów itp. Uczestnictwo w łańcuchu pozwala drobnym detalistom zachować w znacznej mierze niezależność, a jednocześnie uzyskiwać pewne korzyści, jakie są udziałem dużych organizacji i placówek detalicznych. Zrzeszeni, drobni detaliści składają grupowe zamówienia u hurtowników, dzięki czemu mogą oni dokonywać dużych zakupów u producentów i uzyskiwać korzystne rabaty, które z kolei przechodzą częściowo na detalistów i stosowane przez nich ceny. W imieniu i na rzecz łańcucha jako całości może być prowadzona ogólnokrajowa reklama. Warunkiem efektywności takiej reklamy jest oczywiście możliwość identyfikacji sklepów należących do łańcucha, a to nieuchronnie prowadzi do utraty ich indywidualności. Z kolei jednak wspólne symbole zrzeszenia są dla klientów rodzajem gwarancji jakości usługi handlowej. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.